Utorok 16. 4. 2024

Odhlásenie z obeda

Z obeda sa dá odhlásiť na telefónnom čísle

0917 263 795 do 800 hod.

Novinky

• 11.apríla 2024 sa žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka zúčastnili na podujatí venovanému Medzinárodnému dňu vtáctva, ktoré sa konalo v Zemplinskom múzeum v spolupráci so Správou chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Vihorlat.V úvode podujatia sa prihovoril pán Martin Danilák, zoológ CHKO Vihorlat, ktorý prostredníctvom komentovanej prezentácie priblížil život a charakteristiky jednotlivých vtáčích druhov. V druhej časti podujatia mali žiaci možnosť vidieť odchyt vtákov prostredníctvom špeciálnych ornitologických sietí.

• V týchto dňoch prebiehalo na našej škole rovesnícke vzdelávanie.Starší žiaci učili mladších o odpade na škole a celkovo, aký má odpad dopad na prírodu. Mladší žiaci si najprv pozreli krátky kreslený film o separovaní - Recyklonia a následne sa cez rôzne aktivity ako " zachráňme rybník ", vrece odpadkov , " triedim, triediš, triedime " naučili ako správne separovať, triediť odpad.

• ,,Kto chce pochopiť hudbu, nepotrebuje ani tak sluch, ako srdce.´´

Dňa 8.4.2024 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo v speve ľudových piesní v speváckej súťaži Slávik Slovenska.

V prvej kategórii sa na prvom mieste umiestnila žiačka druhého ročníka Štefánia Mandelová, na druhom mieste prváčka Sidónia Čuchranová, na treťom mieste skončila prváčka Kristína Ždiňaková. V druhej kategórii si prvé miesto odniesla žiačka štvrtého ročníka Laura Čižmárová, druhé miesto mala šiestačka Timea Tomášová a na treťom mieste sa umiestnil žiak štvrtého ročníka Hubert Gavula.

• Dňa 5.4.2024 sme v našej škole privítali a zapísali budúcich prváčikov. Čakali ich tu usilovné včielky (naše štvrtáčky), ktoré im s radosťou pomáhali. Deti si tak preverili svoje schopnosti a ukázali, čo všetko sa už naučili. Odchádzali od nás s úsmevom na tvári a na pamiatku si odnášali malý darček.

Už teraz sa tešíme na našich nových prváčikov.

• V spolupráci s pracovníkmi CHKO Vihorlat sa žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka vybrali vyčistiť od odpadkov okrajové časti Jovsianskej hrabiny , ktorá je národnou prírodnou rezerváciou . Touto akciou dávame najavo , že nám záleží na zdravom a čistom životnom prostredí.

• Základná škola , Jovsa 242
    Jovsa 242