• Súťaž s Fúrou

• Spoločnosť FÚRA s.r.o. usporiadala súťaž v kreslení. Úspešné boli naše žiačky Laura Čižmárová a Petra Stariatová, ktorých obrázok je zverejnený v kalendári na rok 2024. Dievčatám blahoželáme a ďakujeme za krásne obrázky.

• Kreatívne vyučovanie biológie a chémie

• Tvorba žiackych projektov je súčasťou nášho vyučovania a tak žiaci 7., 8. a 9. ročníka pripravili kreatívne projekty z biológie zobrazujúce dané sústavy a modely atómov a zlúčenín z chémie. Vytvorené projekty sú dôkazom toho, že žiaci získané vedomosti vedia využiť a aplikovať. Teší nás nadšenie, s akým na danej téme pracovali.

• “Pôda je zrkadlom našej spoločnosti” - beseda

• Bez pôdy by život, ako ho poznáme, nebol možný. Je dôležité, aby sme ju chránili a starostlivo s ňou zaobchádzali.

18.1.2024 sa na našej skole uskutočnila beseda s Mgr. Patrikom Ciklaminym, ktorý nám hlbšie priblížil dôležitosť pôdy pre nás všetkých.

• Starostlivosť o vtáčiky

• V areáli našej školy je množstvo stromov, ktoré poskytujú prirodzené životné prostredie mnohým druhom vtákov.V rámci hodiny techniky žiaci zhotovili búdky a kŕmidlá a za pomoci pána školníka sme ich na hodine environmentálnej výchovy zavesili na stromy. Spoločne so žiakmi sme na krúžku vtáčiky prikŕmovali.

• V zmysle Vyhlášky MŠ SR č.231/2009 Z.z. Vás informujeme o poskytnutí riaditeľského voľna pre žiakov Základnej školy v Jovse.

Riaditeľské voľno bude dňa 2.2.2024 (piatok).

PaedDr. Katarína Kereštanová

riaditeľka ZŠ Jovsa