• Valentínska pošta

• ....lebo my vieme, že láska je mocnejšia ako sila a múdrejšia ako filozofia a priateľstvo je ako slnko, ktoré nikdy nezapadne.

• ,,Kto pracuje s láskou, ten do všetkej práce vnáša poéziu.´´

• Umelecky prednes je prostriedkom na vyjadrenie vlastných pocitov, záujmov, názorov a postojov prostredníctvom zvolených literárnych textov a vlastného rečového prejavu.

Aj tento školský rok postúpili víťazi triedneho kola do školského kola. V školskom kole v prvej kategórii v recitačnej súťaži Hviezdoslavov Kubín sa na prvom mieste umiestnila Štefánia Mandelová, na druhom mieste Richard Modrák, tretie miesto si odniesol Hubert Gavula. V druhej kategórii mala prve miesto Kristína Baranová, druhý skončil Martin Berdák a na treťom mieste sa umiestnila Paula Kohútová. V tretej kategórii sme udelili druhé miesto Sofii Benejovej.

Laura Čižmárová nás reprezentovala na celoštátnom kole v Dolnom Kubíne, preto postupuje na krajské kolo. Víťazom srdečne blahoželáme a držíme palce v okresnom kole.

• Archeologická expozícia

• Žiaci 5. a 6. ročníka sa zúčastnili komentovanej prehliadky ARCHEOLOGICKÝCH EXPONÁTOV z oblasti nášho ZEMPLÍNA . Dozvedeli sa nové zaujímavosti z praveku inovatívnou , zaujímavou formou.

• Rovesnícke učenie

• ,,Hľadajme spôsob, aby učitelia menej učili a žiaci viac pochopili.´´

Čo je to rovesnícke učenie? Keď starší žiaci učia mladších žiakov, spolužiak vysvetľuje spolužiakovi, kamarát pomáha kamarátovi. Takto sa vzdelávali aj naší druháci, kde im siedmaci vysvetlili a názorne ukázali odparovanie vody a filtráciu. Bola to veľmi zaujímavá, poučná a zábavná hodina.

• Čo nás čaká v mesiaci február?

• 16. školský ples "Šercom Zemplinčan" - s hrdosťou v kroji - 1.2.2024
            • Pracovná porada - 6.2.2024