• Školský výlet - ZOO Košice

• Záver školského roka sa už tradične spája so školskými výletmi. Výnimkou nebola ani naša škola. Dňa 22. júna 2023 sa žiaci 1.-5. ročníka vybrali na školský výlet do ZOO v Košiciach. Počas výletu nám prialo aj počasie. Príjemná pohodová atmosféra bola dôkazom, že s výletom boli všetci spokojní.

• "ENGLISH STAR"

• ENGLISH STAR je medzinárodná súťaž v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl. Do tejto súťaže sa zapojili aj naši žiaci piateho až deviateho ročníka, ktorí dosiahli vysoké percento úspešnosti v riešení písomných testov zábavnou formou a obstáli tak aj v medzinárodnej konkurencii. Všetkým zapojením žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• "Angličtina inak"

• Ako uplatniť ANGLICKÝ JAZYK v bežných životných situáciách naši žiaci 2.,3. a 4.roč. to už vedia:

2.roč.- orientovať sa v meste

3.roč.- vytvoriť módny časopis pre jednotlivé ročné obdobia

-opísať blízku osobu

4.roč.- kúpiť si obľúbené jedlo pizzu a vyjadriť čo majú a nemajú radi

- opísať svoj denný režim a svojich blízkych.

Svoje zručnosti prezentovali pred spolužiakmi z iných ročníkov.

• Celoslovenské kolo HK

• ,,Vo svete je príliš veľa nenávisti, hnevu a strachu. Zúfalo potrebujeme viac lásky, umenia a poézie."

21.6. 2023 sa naša žiačka Laura Čižmárová zúčastnila celoslovenského kola v prednese poézie v meste Dolný Kubín, na ktorom sa umiestnila v bronzovom pásme. Srdečne jej blahoželáme

a prajeme veľa úspechov aj naďalej.