•  Dlhodobé

Premena tradičnej školy na modernú - cieľom projektu je posilniť u žiakov základnej školy rozvoj kľúčových kompetencií a zručnosti potrebných pre ďalšie stupne vzdelávania a potreby vedomostnej spoločnosti. Pripraviť pedagogických zamestnancov na získanie a rozvoj kompetencií potrebných na premenu tradičnej školy na modernú. Vytvoriť a aplikovať nové metódy a prostriedky pri vyučovaní za pomoci nových IKT technológií. Získali sme nenávratný finančný príspevok v hodnote 121 130 €.

Aktívne globálne školy 1 a 2 - pokračovanie v projekte z minulého šk. roka v spolupráci s občianským združením „ Človek v ohrození ”. Projekt je zameraný na klimaticke zmeny, ľudske práva a spravodlivý obchod.

Envirootázniky - škola sa zapája do vedomostnej korešpondečnej súťaže s cieľom zvýšiť záujem detí o prírodovedne predmety a problematiku životného prostredia.

Umenie z blízka - projekt realizovaný v spolupráci s Galériou mesta Bratislava.

Modernizácia vzdelávacieho procesu na základných školách

Škola ktorej to myslí

Projekty primárnej prevencie drogových závislosti a iných sociálno - patologických javov.

• Krátkodobé

Objavme dom a divy sveta I.  - projekt podporovaný a financovaný spoločnosťou Communication Hause Košice

Objavme do ma divy sveta II. - projekt podporovaný a financovaný spoločnosťou Communication Hause Košice

Zelená škola - certifikát získaný v školskom roku 2022

Tesco projekt - 800 eur - výhra na zriadenie Laboratória pod modrou oblohou

Botanikiáda - každoročné zapájanie do projektu organizovaného Botanickou záhradou v Košiciach.

Projekt e-testovanie - zameraný na elektronickú tvorbu testov pre prírodovedné predmety na podporu finančnej gramotnost.

Edunet - bezplatné internetové pripojenie.

Východ čistí Zem - environmentálny projekt na triedenie odpadu.

Kozmix - edukačný program k výučbe na I. stupni.

Edit2 - IKT technika

Lesoochranárska škola roka  - cieľom projektu bolo získať popis aktivít s fotodokumentáciou na tému „ Čo môžeme urobiť pre naše lesy ”.

Ekofond pre školy - „Energia v doprave” -  ako budeme jazdiť v budúcnosti.

Modernizácia vzdelávacieho procesu na základných školách - Národny projekt „Modernizácia vzdelávacieho procesu na základných školách“ je vypracovaný v súlade s Operačným programom Vzdelávanie Ministerstva školstva Slovenskej republiky. Základným zámerom projektu je pripraviť učiteľov na aktívnu realizáciu školskej reformy - prispôsobenie vzdelávacieho systému potrebám vedomostnej spoločnosti. Špecifickým cieľom projektu je inovovať a modernizovať obsah, metódy a výstupy vyučovacieho procesu pre nové kompetencie práce v Modernej škole 21. storočia. Zároveň je cieľom zvyšovať podiel učiteľov participujúcich na programoch ďalšieho vzdelávania s cieľom získania a rozvoja ich kompetencií potrebných pre vedomostnú spoločnosť. Cieľovou skupinou projektu sú učitelia ZŠ ako primárna cieľová skupina a žiaci ZŠ ako sekundárna cieľová skupina. Projekt bol realizovaný v rokoch 2008 až 2013 a ich realizátorom je Ústav informácií a prognóz školstva.

V našej škole boli do projektu zapojení: Mgr. Jana Rovňáková – vzdelávanie úspešne ukončila a Mgr. Erika Šimková – vzdelávanie úspešne ukončila.

• Základná škola , Jovsa 242
    Jovsa 242