• Exkurzia VVS a. s. Michalovce

• Dňa 30.3.2023 sa žiaci 7. až 9. ročníka zúčastnili exkurzie v environmentálnom vzdelávacom zariadení VVS a. s. Michalovce. Oboznámili sa s technológiami používanými pri výstavbe vodovodov a kanalizácií, pozreli si náučný film o úprave vôd či výstavbe vodnej nádrže Starina. Ďalšie priestory vzdelávacieho zariadenia im ponúkli pohľad do histórie - do zrekonštruovaného autentického veliaceho strediska, tzv. dispečingu z obdobia 50. rokov 20. storočia.Súčasťou vzdelávacieho zariadenia bolo aj laboratórium na monitorovanie čistoty vody, vybavené autentickými prístrojmi od roku 1966. Exkurzia bola zaujímavá a všetkým sa veľmi páčila .

• Hviezdoslavov Kubín

• Hviezdoslavov Kubín patrí k najstarším súťažiam v umeleckom prednese, ktoré sa na Slovensku organizujú. Tento rok našu školu v regionálnom kole reprezentovala Laura Čižmárová, žiačka tretieho ročníka, ktorá sa  umiestnila na krásnom 2. mieste s návrhom na postup na krajské kolo a bola jej udelená aj cena diváka. Laure v prednese poézie srdečne blahoželáme a želáme veľa šťastia v krajskom kole.

• OZNAM

• Na základe rozhodnutia zriaďovateľa a zvýšenej chorobnosti učiteľov a žiakov je v dňoch 23.3. a 24.3.2023 udelené voľno. Začiatok vyučovania je v pondelok 27.3.2023.

• OZNAM!

• Z dôvodu vysokej chorobnosti je dňa 21.3.2023 voľno udelené zriaďovateľom školy.

• OZNAM!

• Dňa 22. 3. 2023 (streda) sa uskutoční TESTOVANIE9.

Z tohto dôvodu RŠ udeľuje žiakom na tento deň riaditeľské voľno.

• Testovanie T9 - 2023

• Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl

1. Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka ZŠ (Testovanie 9 2023, T9 2023) sa uskutoční 22. marca 2023 (streda), náhradný termín je 4. apríla a 5. apríla 2023 (utorok, streda).
            2. Testovanie žiakov sa uskutoční z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra (okrem škôl s vyučovacím jazykom maďarským), maďarský jazyk a literatúra (v školách s vyučovacím jazykom maďarským) a z predmetov slovenský jazyk a slovenská literatúra (v školách s vyučovacím jazykom maďarským), ukrajinský jazyk a literatúra (na školách s vyučovacím jazykom ukrajinským).
            3. Informácie o Testovaní 9 sú zverejňované na https://www.nucem.sk/sk/merania/narodne-merania/testovanie-9.
          • Hviezdoslavov Kubín

• V pondelok 27.2. 2023 sa aj na našej základnej škole uskutočnila tradičná recitačná súťaž - Hviezdoslavov Kubín.

Porota rozhodla, že v kategórii poézia zvíťazila žiačka tretieho ročníka Laura Čižmárová, ktorá postupuje do okresného kola.

Na druhom mieste sa umiestnila žiačka 2.A triedy Olívia Byrová a tretie miesto si odniesol tretiak Stanislav Peťo.

V druhej kategórii bolo žiačke 5.A Sofii Lechmanovej udelené druhé miesto, na treťom mieste skončila šiestačka Henrieta Paulovčíková.

Všetkým srdečne blahoželáme a Laure Čižmárovej držíme palce pri reprezentácii našej školy v ďalšom kole.

• "Vtáctvo mokradí"

• Ako nositelia titulu Zelená škola sme cítili potrebu zapojiť sa aj do výtvarnej súťaže "VTÁCTVO MOKRADÍ",

ktorej hlavným cieľom bola podpora vnímania mokradí ako významných centier biodiverzity a domova ohrozených druhov vtáctva a dôležitosti ich ochrany. Reprezentovali nás:

J. Hoherčáková, S. Chovaníková a V. Dudrová. Ďakujeme.

• Výtvarná súťaž DÚHA - "Králi a kráľovné v histórii"

• História v očiach našich malých umelcov - 27.ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže DÚHA na tému "Králi a kráľovné v histórii". Ďakujeme : S. Šeptákovej, S. Peťovi, T. Šafinovi, N. Rybnickej, L. Čižmárovej a H. Gavulovi.

• Čo nás čaká v mesiaci marec?

• Pracovná porada - 1.3.2023
            • Čína okolo nás - filmové predstavenie - 3.3.2023
            • Príprava a sumarizácia prihlášok na SŠ - 15.3.2023
            • Medzinárodný deň planetárii - 19.3.2023
            • Testovanie T9 - 22.3.2023
            • Králi a kraľovné v histórii a v krajine - výtvarná súťaž - do konca mesiaca
            • Vtáctvo mokradí - výtvarná súťaž - do konca mesiaca
            • Biblia očami detí - do konca mesiaca
            • Číta celá škola - do konca mesiaca
            •  Aktivity koordinátorov OĽP, ENV, PP, VMR
        • Jarné prázdniny

• Jarné prázdniny začínajú v pondelok 6. marca 2023 a trvajú do piatku  10. marca 2023. Do školských lavíc sa opäť vrátime v pondelok 13. marca 2023. Žiakom prajeme chvíle plné oddychu a nových zážitkov.