• Čo nás čaká v mesiaci máj?

• Pracovná porada - 2.5.2023
            • Dopravné ihrisko Sobrance - v priebehu mesiaca
            • Prijímacie skúšky - vyhodnotenie a umiestnenie
            • Návšteva hvezdárne v Michalovciach - 17.5.2023
            • Otváranie studničiek - v priebehu mesiaca
            • Projektový deň - Vyšná Rybnica - v priebehu mesiaca
            • Hviezdoslavov Kubín (krajské kolo) - 3. 5. 2023
            • Slávik Slovenska (okresné kolo) - 11.5.2023
            • Aktivity koordinátorov PP, OĽP, VMR, ENV - v priebehu mesiaca
          • DEŇ ZEME

• Ako Zelená škola sme nezostali ani v tento, pre nás zvlášť výnimočný sviatok, nič dlžní svojej povesti. Usilovnou prácou sme nechali odkaz našej Zemi - "Máme Ťa radi a vieme, aká si pre nás dôležitá, preto Ti vždy budeme pomáhať a chrániť si Ťa!"

Za spoluprácu zvlášť ďakujeme pracovníkom CHKO Vihorlat.

• DEŇ NARCISOV

• Naši žiaci sa aj tento rok zapojili ako dobrovoľníci do verejnej zbierky organizovanej Ligou proti rakovine. Vďaka podpore občanov z obcí Jovsa, Kusín, Poruba pod Vihorlatom, Vyšná Rybnica, Vyšné Remety, Remetské Hámre vyzbierali 1367,50 eur. Vidno, že utrpenie iných nám nie je ľahostajné. Ďakujeme

• Učíme sa s hardvérom

• Učíme sa s hardvérom: Micro bit-programovateľný mikropočítač -Projekt Roboti v knižnici Gorazda Zvonického v Michalovciach. Bola to veľmi zaujímavá, informačno -vzdelávacia aktivita pre našich žiakov.

• "Týždeň mozgu"

• Celosvetová kampaň, do ktorej sme sa rôznymi aktivitami zapojili i my. Precvičili sme mozgové závity a dozvedeli sa viac o jeho tajomnom svete...

• Krížová cesta

• V stredu 5.4.2023 pripravili žiaci našej školy v spolupráci s katechétkami a farnosťou Jovsa, ŽIVÚ KRÍŽOVÚ CESTU, ktorá nám priblížila tajomstvo blížiacich sa VEĽKONOČNÝCH sviatkov. Jednotlivé zastavenia boli sprevádzané hovoreným slovom, vďaka čomu sme mohli lepšie pochopiť zmysel utrpenia a obety v našom živote. Veríme, že aj takéto zážitky nám pomôžu stať sa lepšími, pozornejšími a súcitnejšími ľuďmi.

• LEGOMÁNIA v škole

• Sme deti, jedno z našich základných práv je Právo na hru. LEGO však nie je len hra, vďaka nemu sme si rozvinuli týchto 9 superschopností:

* jemnú motoriku

* kreativitu

* divergentné riešenie

* trpezlivosť

* priestorové myslenie

* matematické schopnosti

* spoluprácu

* komunikačné schopnosti

* sebadôveru

• "Legománia"

• "Sme deti, jedno z našich základných práv je Právo na hru."
            Máš rád LEGO? Zapoj sa do našej výzvy, vytvor niečo zaujímavé a pochváľ sa!
            V pondelok 17.4.2023 si vytvoríme spoločný Legoland.
            Svoje dielo označ menom. Tešíme sa na Tvoje kreatívne nápady!!!

• Čo nás čaká v mesiaci apríl?

• Pracovná porada na mesiac apríl - 3.4.2023
            • Krížová cesta - 5.4.2023
            • Zápis do 1. ročníka - 12.4.2023
            • Deň Zeme - aktivity ku Dňu Zeme - do konca mesiaca
            • Knižnica Gorazda Zvonického Michalovce - 19.4.2023
            • Aktivity koordinátorov ENV, OĽP, VMR, PP - v priebehu mesiaca
            • Deň narcisov - 20.4.2023
            • Súťaž z ANJ "English star" - 27.4.2023
            • Zdravý žiarivý úsmev - v priebehu mesiaca
            • Hodnotiaca porada za III. štvrťrok šk. r. a triedne rodičovské združenie - 24.4.2023
            • Úprava tried a vonkajšieho areálu školy po kalamite - do konca mesiaca
          • MAŇUŠKY v našej KNIŽNICI

•  MAŇUŠKY ožili v našej KNIŽNICI

Mesiac marec sa už tradične nesie v znamení jari a kníh.

Žiaľ, v poslednom čase záujem o knihy vytlačil internet a televízia. Preto sme v školskej knižnici zorganizovali akciu ČÍTA CELÁ ŠKOLA, do ktorej sa zapojili všetky ročníky. Žiaci sa tak mohli oboznámiť s dielami autorov ktorých preberajú na hodinách literatúry. Na konci hodiny si zahrali divadielko s maňuškami, čím znásobili krásnu atmosféru v knižnici.