Zameranie školy

Čo by ste mali o nás veieť:

Chceme byť školou pre všetky deti, prosperujúcou školou moderného štýlu.

Naším cieľom je spoločný záujem pracovať, prežívať, tvoriť, chrániť a zveľadovať prostredie, v ktorom žijeme.

Poskytnúť všetkým deťom ( vrátane detí so špeciálnymi výchovno - vzedlávacími potrebami) dostatočné všeobecné vedomosti a zručnosti vo všetkých všeobecno - vzdelávacích predmetoch s využitím komunikačných a informačných technológii.

Zdravý spôsob života- ochrana zdravia a života.

V oblasti rozumovej výchovy je našim cieľom rozvíjať u žiakov tvorivé myslenie, samostatnosť, aktivitu, sebahodnotenie a komunikáciu.

Školský špeciálny pedagóg poskytne odbornú pomoc žiakom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, ich rodičom a zamestnancom školy.

Práca v oblasti environmentálnej výchovy je na našej škole veľmi bohatá, aktivity sú zapracované do všetkých predmetov, hlavne prírodovedných. Žiaci majú o túto oblasť veľký záujem.

Budeme sa snažiť dôsledne vychádzať z potrieb žiakov a motivovať ich do učenia pestrými formami výučby. Budeme si všímať talent v jednotlivých oblastiach a rozvíjať ho do maximálnej možnej miery. Viac budeme preferovať samostatnú prácu žiakov a ich cieľavedomé zvládnutie učiva.

• Základná škola , Jovsa 242
    Jovsa 242