Rodičovská rada

Rodičovská rada je samostatný právny subjekt s právnou subjektivitou. Spolupracuje s vedením školy pri riešení problémov výchovy a vzdelávania žiakov, pri koncipovaní a organizovaní záujmovej činnosti žiakov školy, pri zabezpečovaní kultúrnych, alebo športových podujatí školy a pri usmerňovaní vzťahu rodičov ku škole a naopak. V rámci svojich možností poskytuje škole materiálnu, organizačnú a personálnu pomoc pri práci so žiakmi. Činnosť rodičovskej rady sa riadi schválenými stanovami a ustanoveniami príslušných zákonov, ak sa dotýkajú činnosti rodičovskej rady. Zástupcov do organizačných zložiek ustanovuje, alebo odvoláva na základe priamych, alebo tajných volieb, pričom rozhoduje jednoduchá väčšina hlasov prítomných, uznášania sa schopných členov. Rodičovská rada ja zriadená na dobu neurčitú.

Poslanie rodičovskej rady: Spolupráca s vedením školy a jej pedagogickým zborom pri výchove a vzdelávaní žiakov školy, pri organizovaní záujmovej činnosti žiakov školy, pri zabezpečovaní kultúrnych, alebo športových podujatí školy v súlade s pedagogickou teóriou, pri ochrane detí v zmysle Deklarácie práv dieťaťa ( UNESCO), pri ochrane a presadzovaní výchovného záujmu rodičov a pod.

Predseda: Bc. Monika Berdáková
Zapisovateľ:  Mgr. Ivana Ciklaminyová