• Jeseň, pani bohatá...

• Opäť tu máme pani „Jeseň“, ktorá  zavítala aj do priestorov našej školy. Vďaka kreativite a šikovnosti našich žiakov sa škola premenila na miesto plné jesenných farieb, hier a zábavných aktivít.

• Imatrikulácia prvákov

• Dňa 26. 10. 2022 sa na našej škole konala slávnostná imatrikulácia prvákov s veselou pandou. Žiaci svoju šikovnosť a múdrosť  predviedli v krátkom programe a následne zložili sľub prváka, ktorým sa oficiálne zapísali do veľkej školskej rodiny.

Veľa šťastia, úsmevov a úspechov v škole, milí prváci!

• MEDZINÁRODNÝ DEŇ ŠKOLSKÝCH KNIŽNÍC

• MEDZINÁRODNÝ DEŇ ŠKOLSKÝCH KNIŽNÍC sme oslávili aj v našej škole návštevou našich čitateľov v školskej knižnici a dramatizáciou rozprávky "O VEĽKEJ REPE".

Máme veľkú radosť zo záujmu našich malých aj veľkých čitateľov

• OZNAM!

• Jesenné prázdniny budú od 28. 10. 2022 (piatok) do 31. 10. 2022 (pondelok).

1. 11. 2022 Sviatok všetkých svätých.

• "Milión detí sa modlí ruženec"

• 18.10. 2022 sa naša škola pripojila k celosvetovej iniciatíve "Milión detí sa modlí ruženec".

Spoločne s našou farnosťou a miestnym duchovným otcom Michalom Šandorom sme prosili "Za jednotu a mier vo svete"

Veríme, že toto podujatie pomôže aj našim deťom pri formovaní ich osobností a budovaní hodnôt potrebných pre ich ďalší život.

• BABKA, DEDKO SLADKÍ AKO MED

• Zážitkové učenie o VČELE MEDONOSNEJ sme prepojili s milým stretnutím so starými rodičmi, pretože ich láska k vnúčatám je sladká ako med. Ďakujeme babkám za úžasne chutné dobroty, ktoré napiekli pre svoje usilovné vnúčatá.

• DEŇ JAZYKOV

• Naši tretiaci si preverovali svoje jazykové zručnosti z anglického jazyka. Ako správni astronauti pochopili, že tímová spolupráca je tiež veľmi dôležitá .

• "Zelená škola"

• 11.10.2022 sa uskutočnila slávnostná certifikácia Zelenej školy v online priestore.Naša škola získala medzinárodný certifikát a vlajku programu Zelená škola.Týmto dňom sme sa zaradili medzi školy na Slovensku, ktoré sa môžu pýšiť titulom „ Zelená škola“. Certifikát programu Zelenej školy oceňuje aktivity škôl v ochrane životného prostredia a aktívnej spolupráce.

• Účelové cvičenia

• Teplé jesenné počasie sme využili na účelové cvičenia, počas ktorých si žiaci preverili nadobudnuté poznatky z teoretickej prípravy.

• "Hovorme o jedle"

• Pri príležitosti Svetového dňa potravín, pripravili Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR 8. ročník týždňa HOVORME O JEDLE. Naši žiaci sa zapojili do výtvarnej súťaže „CHUTNÉ MAĽOVANIE“. Ďakujeme žiačkam Nikole Ždiňákovej, Laure Čižmárovej, Sabíne Šeptákovej a Eve Demeterovej za reprezentáciu našej školy.

• Súťaž v zbere školského papiera na našej škole pod názvom „PAPIER PRE MOJU ŠKOLU 2 „

• Súťaž sa týkala všetkých základných škôl v obciach, kde spoločnosť Prvá východoslovenská OZV financovala triedený zber odpadov. Táto spoločnosť zorganizovala v spolupráci s Obecným úradom v Jovse a našou základnou školou školský zber papiera.

- najviac vyzbieraného papiera v prepočte na 1 žiaka – odmenená bola trieda V.A, ktorá získala od spoločnosti slnečník - cenu podľa vlastného výberu z produktov spoločnosti Slovakia Trend Sobrance,

- najviac doneseného papiera v kg od 1 žiaka- odmenená bola žiačka Laura Čižmárová, ktorá získala ocenenie za najviac doneseného papiera v kg.

• DEŇ MLIEKA A ZDRAVEJ VÝŽIVY

• Aj naši deviataci sa zúčastnili veľmi zaujímavého a poučneho podujatia,ktoré organizovala SOŠ obchodu a služieb Michalovce v odbore výživa, ochrana zdravia a hodnotenie potravín. Žiaci sa zapojili do rôznych aktivít, ochutnali zdravé jedlá, šaláty a nápoje. Veľmi sa im tam páčilo a možno aj to rozhodne kam pôjdu po skončení ZŠ na SŠ. Ďakujeme!

• "Papier pre moju školu 2"

• Súťaž v  zbere školského papiera na našej škole pod názvom „PAPIER PRE MOJU ŠKOLU 2 „

Súťaž sa týkala všetkých základných škôl v obciach, kde  spoločnosť Prvá východoslovenská OZV financovala triedený zber odpadov  a zorganizovala v spolupráci s Obecným úradom v Jovse školský  zber papiera. Súťažilo sa v dvoch   kategóriách:

•  najviac vyzbieraného papiera v prepočte na 1 žiaka – odmenená bola trieda V.A, ktorá získala od spoločnosti slnečník   - cenu podľa vlastného výberu z produktov spoločnosti Slovakia Trend Sobrance /
            • najviac doneseného papiera v kg od 1 žiaka- odmenená bola žiačka Laura Čižmárová, ktorá získala ocenenie za najviac doneseného papiera v kg.

Vyhodnotenie súťaže sa uskutočnilo  20.6.2022 a v mesiaci september 2022.

• Čo nás čaká v mesiaci október?

• Pracovná porada na mesiac október - 4.10.2022
            • Deň mlieka SOŠ (9.roč.) - 5.10.2022
            • Veda na ulici (8.-9.roč) - 7.10.2022
            • Didaktické hry a účelové cvičenia - do konca mesiaca