• Slávnostná imatrikulácia prvákov

• Dňa 11.10.2023 sa uskutočnila slávnostná imatrikulácia prvákov. Svoju šikovnosť a múdrosť nám predviedli v krátkom programe „O pavúčikovi.“ Spev a tanec vystriedali úlohy, ktoré si pre ne pripravili naši deviataci. Naučiť prvákov zvládať prvé týždne a mesiace v novom prostredí, odovzdať im potrebné vedomosti, naučiť ich čítať, písať, počítať si vyžaduje veľkú mieru úsilia i trpezlivosti. Svoj veľký deň však zvládli na jednotku. A ako sa na dobrú oslavu patrí, ani tu nesmela chýbať hostina.

Veľa šťastia, úsmevov a úspechov v škole, milí prváci!

• Čo nás čaká v mesiaci október?

• Pracovná porada na október - 9 .10.2023
            • Úcta k starším - stretnutie starých rodičov s deťmi - 18.10.2023
            • Imatrikulácia prvákov "Pavúčiky" - 11.10.2023
            • Aktivity žiackej rady pre II. stupeň - Deň úcty k starším - v priebehu mesiaca
            • Správna voľba povolania - 25.10.2023
            • Dušičková výzva - "Viac lásky, menej plastu"
            • "Milión detí sa modlí ruženec" - 18.10.2023
            • Fyz a chem šou - 25.10.2023
            • Aktivity koordinátorov:

ENV - Predstavenie ZŠ kolégia - v priebehu mesiaca

OĽP - Predstavenie so starými rodičmi - v priebehu mesiaca

PP - Z našej záhrady/Obezita - v priebehu mesiaca

VMR - Svetový deň úsmevu - v priebehu mesiaca

• Deň SZŠ -Michalovce

• Deň SZŠ v Michalovciach. Aj naši deviataci si vyberajú svoje budúce povolanie. Veríme, že sa rozhodnú správne. Ďakujeme za skvelé podujatie,ktoré je veľmi potrebné v živote.

• Plenárne rodičovské združenie

• Vážení rodičia!

Pozývame vás na plenárne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční v pondelok 25. septembra 2023 o 15.30 hod.

Vaša účasť je potrebná!

• Slávnosť požehnania školských tašiek

• Na začiatku nového školského roka naši žiaci a učitelia prosili o požehnanie a ochranu všemohúceho Boha aj dary Svätého Ducha.

"Pane, nech tvoj Duch, ktorý je Duchom múdrosti a rady, pomáha rodičom, učiteľom, vychovávateľom i všetkým, ktorí sa venujú deťom a mládeži."

• Školský výlet - ZOO Košice

• Záver školského roka sa už tradične spája so školskými výletmi. Výnimkou nebola ani naša škola. Dňa 22. júna 2023 sa žiaci 1.-5. ročníka vybrali na školský výlet do ZOO v Košiciach. Počas výletu nám prialo aj počasie. Príjemná pohodová atmosféra bola dôkazom, že s výletom boli všetci spokojní.

• "ENGLISH STAR"

• ENGLISH STAR je medzinárodná súťaž v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl. Do tejto súťaže sa zapojili aj naši žiaci piateho až deviateho ročníka, ktorí dosiahli vysoké percento úspešnosti v riešení písomných testov zábavnou formou a obstáli tak aj v medzinárodnej konkurencii. Všetkým zapojením žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• "Angličtina inak"

• Ako uplatniť ANGLICKÝ JAZYK v bežných životných situáciách naši žiaci 2.,3. a 4.roč. to už vedia:

2.roč.- orientovať sa v meste

3.roč.- vytvoriť módny časopis pre jednotlivé ročné obdobia

-opísať blízku osobu

4.roč.- kúpiť si obľúbené jedlo pizzu a vyjadriť čo majú a nemajú radi

- opísať svoj denný režim a svojich blízkych.

Svoje zručnosti prezentovali pred spolužiakmi z iných ročníkov.

• Celoslovenské kolo HK

• ,,Vo svete je príliš veľa nenávisti, hnevu a strachu. Zúfalo potrebujeme viac lásky, umenia a poézie."

21.6. 2023 sa naša žiačka Laura Čižmárová zúčastnila celoslovenského kola v prednese poézie v meste Dolný Kubín, na ktorom sa umiestnila v bronzovom pásme. Srdečne jej blahoželáme

a prajeme veľa úspechov aj naďalej.

• OTVÁRANIE STUDNIČKY

• Studnička, studienka, v nej živá voda.... aj tá naša, jovsianska, si zasluhuje svoju pozornosť a vďaku. Preto ju každoročne slávnostne otvárame, tak ako len my deti vieme, spevom, veršom a tancom. Za milú návštevu a pekné slová ďakujeme našim partnerským organizáciám, pracovníkom CHKO a Zemplínskeho osvetového strediska v Michalovciach.

• Integrované tematické vyučovanie so ZÚBKOVOU VÍLOU

• Heslo "Zdravé zúbky - krásny úsmev" prepájalo viaceré vyučovacie predmety v 5. ročníku:

BIO - beseda s našou bývalou žiačkou a medičkou K. Špakovou na tému "Starostlivosť o chrup"

- interaktívno edukačná hra DOMINO, v ktorej si žiaci preverili osvojené vedomosti

SJL - pojmová mapa, tvorivé písanie o Zúbkovej víle

VYV - fantazijné zobrazenie zubného kazu kombinovanou technikou a emotívne vyjadrenie strachu z bolesti zuba

MAT - prieskum o dentálnej hygiene a pomôckach u starších spolužiakov a jeho grafické zobrazenie

DEJ - odkaz starovekých civilizácií v ich pôvodnom písme (klinové a hieroglyfy), vytvorenie vlastného odkazu pre budúce generácie

Žiaci svoje výstupy prezentovali pred žiakmi I. stupňa a žiakmi našej partnerskej ZŠ s MŠ vo Vyšnej Rybnici.

• ROVESNÍCKE VZDELÁVANIE

• Téma: Od semienka k rastlinke.

Žiaci 6.A si pripravili pre prvákov v rámci environmentálnej výchovy aktivity o sadení ako jednu z možností ochrany životného prostredia. Oboznámili žiakov s podmienkami klíčenia a rastu rastlín , pozorovali vykličené semienka fazule a jačmeňa a následne ich aj sami zasadili. Sadenie a pestovanie rastlín prispieva k obnove životného prostredia.

• ROVESNÍCKE VZDELÁVANIE

• Téma: Triedenie odpaduPri príležitosti svetového dňa životného prostredia si žiaci 9.A pripravili pre druhákov aktivity zamerané na separovanie. Žiaci sa naučili ako správne triediť odpad a tým prispieť k zlepšeniu životného prostredia.

• Čo nás čaká v mesiaci jún?

• MDD – Jasenovský hrad/MsKS Michalovce – filmové predstavenie  - 1.6.2023
            • ZOO Košice a letecké múzeum – šk. výlet – 22.6.2023
            • Rozlúčka s deviatakmi - 27.6.2023
            • Vyhodnotenie práce koordinátorov - 26.6.2023