• BOTANIKIÁDA 2023

• Projekt Botanikiáda je určený žiakom 5.ročníka základných škôl s cieľom rozvíjať ich záujem o prírodné vedy. Aktuálny ročník BOTANIKIÁDY dostal podtitul ‚Voda, základ života‘. Za našu školu sa na regionálnom kole zúčastnili 2 žiaci, Zuzka Streňová a Dávid Koškovský. Žiaci postupne plnili problémové úlohy na šiestich stanoviskách.Okrem teoretických vedomostí si overili aj svoje praktické zručnosti.Popri tom ako sa deti zaujímali o problematiku vody, zažili aj kopec zábavy, spoznali nových kamarátov zo škôl Prešovského a Košického samosprávneho kraja a odniesli si domov zaujímavý darček v podobe rastlinky, ktorú si zasadili.Ako dobre nám bolo posúďte sami.

• SLÁVIK SLOVENSKA

• Dňa 11. 5. 2023 - žiaci Hubert Gavula a Timea Tomášová reprezentovali našu školu v okresnom kole speváckej súťaže Slávik Slovenska. Tešíme sa, že máte radosť zo spievania.

• BIBLIA OČAMI DETÍ

• Výhercovia v eparchiálnom (krajskom) kole celoštátnej výtvarnej súťaže BIBLIA OČAMI DETÍ- Stanislav Peťo 1. miesto, Laura Čižmárová 3.miesto.

BLAHOŽELÁME

• Projektový deň z FYZIKY

• 6.roč.- astronómia, vesmír,

7.roč.-energetická hodnota,

8.roč.- energia v prírode a jej využitie,

9.roč.- akustika, pozitíva negatíva.

• ŠPORTOVÁ OLYMPIÁDA V BUDKOVCIACH

• Naši žiaci si dnes zmerali sily s rovesníkmi okolitých obcí v tradičných i netradičných športových disciplínach. V silnej konkurencii desiatich škôl sa napokon viac zadarilo Lianke Frigovej (7.A), ktorá stála "na bedni" až 3-krát. Spolužiak Ivan Mikita jej bol skvelým sparingom.

Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

• Podvihorlatský maratón

• 1.5.2023 sa naši žiaci zapojili ako dobrovoľníci pri zabezpečovaní občerstvenia v príležitosti 37. ročníka Podvihorlatského maratónu.

• "SOS deň"

• 28.4. 2023 sme sa zúčastnili nezabudnuteľného podujatia v Michalovciach pod názvom ,,SOS deň". Toto podujatie bolo plné napätia, realistických ukážok a akcií. Mohli sme si pozrieť napínavú prácu kukláčov a hasičského zboru, nechýbala realistická ukážka zdravotnej záchrannej služby. Touto akciou sme si uvedomili dôležitosť všetkých záchranných zložiek.

• Beseda o závislostiach

• V rámci primárnej prevencie sme na našej škole uskutočnili besedu zameranú na odstránenie závislosti, ktoré môžu postihnúť aj mladých ľudí. Nástrahy číhajú všade okolo nás, preto buďme všímaví a nezatvárajme oči pred problémami, ktoré sa môžu týkať každého z nás. Skutočným riešením je poznať fakty.

• Hviezdoslavov Kubín - krajské kolo

• Dňa 3.5. 2023 sa žiačka našej školy Laura Čižmárová (3.r) zúčastnila krajského kola v recitačnej súťaži - Hviezdoslavov Kubín. Získala prvé miesto v prednese poézie a cenu diváka, a tým postupuje do celoslovenského kola v Dolnom Kubíne. Laure srdečne blahoželáme a držíme palce aj naďalej v umeleckom prednese.

• OZNAM!

• Dňa 5.5.2023 (piatok) je voľno udelené riaditeľom školy z dôvodu vzelávania učiteľov.

• Čo nás čaká v mesiaci máj?

• Pracovná porada - 2.5.2023
            • Dopravné ihrisko Sobrance - v priebehu mesiaca
            • Prijímacie skúšky - vyhodnotenie a umiestnenie
            • Návšteva hvezdárne v Michalovciach - 17.5.2023
            • Otváranie studničiek - v priebehu mesiaca
            • Projektový deň - Vyšná Rybnica - v priebehu mesiaca
            • Hviezdoslavov Kubín (krajské kolo) - 3. 5. 2023
            • Slávik Slovenska (okresné kolo) - 11.5.2023
            • Aktivity koordinátorov PP, OĽP, VMR, ENV - v priebehu mesiaca
          • DEŇ ZEME

• Ako Zelená škola sme nezostali ani v tento, pre nás zvlášť výnimočný sviatok, nič dlžní svojej povesti. Usilovnou prácou sme nechali odkaz našej Zemi - "Máme Ťa radi a vieme, aká si pre nás dôležitá, preto Ti vždy budeme pomáhať a chrániť si Ťa!"

Za spoluprácu zvlášť ďakujeme pracovníkom CHKO Vihorlat.

• DEŇ NARCISOV

• Naši žiaci sa aj tento rok zapojili ako dobrovoľníci do verejnej zbierky organizovanej Ligou proti rakovine. Vďaka podpore občanov z obcí Jovsa, Kusín, Poruba pod Vihorlatom, Vyšná Rybnica, Vyšné Remety, Remetské Hámre vyzbierali 1367,50 eur. Vidno, že utrpenie iných nám nie je ľahostajné. Ďakujeme

• Učíme sa s hardvérom

• Učíme sa s hardvérom: Micro bit-programovateľný mikropočítač -Projekt Roboti v knižnici Gorazda Zvonického v Michalovciach. Bola to veľmi zaujímavá, informačno -vzdelávacia aktivita pre našich žiakov.

• "Týždeň mozgu"

• Celosvetová kampaň, do ktorej sme sa rôznymi aktivitami zapojili i my. Precvičili sme mozgové závity a dozvedeli sa viac o jeho tajomnom svete...

• Krížová cesta

• V stredu 5.4.2023 pripravili žiaci našej školy v spolupráci s katechétkami a farnosťou Jovsa, ŽIVÚ KRÍŽOVÚ CESTU, ktorá nám priblížila tajomstvo blížiacich sa VEĽKONOČNÝCH sviatkov. Jednotlivé zastavenia boli sprevádzané hovoreným slovom, vďaka čomu sme mohli lepšie pochopiť zmysel utrpenia a obety v našom živote. Veríme, že aj takéto zážitky nám pomôžu stať sa lepšími, pozornejšími a súcitnejšími ľuďmi.