• OZNAM o prerušení vyučovania!

• Vzhľadom na situáciu v súvislosti s ochorením COVID 19 a na základe vyjadrenia RUVZ v MI prijala škola následovné karanténne opatrenia. V dňoch 30.11.2020 - 4.12.2020 prerušuje vyučovanie pre I. stupeň. Vyučovanie bude prebiehať dištančnou formou.

• Dôležitý oznam!!!

• ZŠ oznamuje rodičom, že dňa 27.11.2020 bude riaditeľské voľno z dôvodu karantenného opatrenia a dezinfekcie priestorov školy.

• Európsky týždeň boja proti drogám

• V rámci prevencie drogovej závislosti sme pre žiakov pripravili viaceré aktivity zamerané na zdravý životný štýl, upevňovanie medziľudských vzťahov a ochranu detí pred rôznymi závislosťami. Cieľom drogovej prevencie je odpútať pozornosť detí od vplyvu drog rôznymi spôsobmi a to športovými aktivitami, súťažami a manuálnymi zručnosťami.

• Čo nás čaká v mesiaci november?

• do 13.11.2020 - Rozhlasová relácai k týždňu otázok a odpovedí

16.11.2020 - 20.11.2020 - Týždeň otázok a odpovedí

16.11.2020 - Hodnotiaca porada za I. štvrťrok + triedne rodičovské aktívy: online

do 20.11.2020 - Polícia očami detí: výtvarná súťaž

do konca mesiaca - Ekoposter: výtvarná súťaž

do konca mesiaca - Envirospektrum: fotografická súťaž (Zelená škola)

v priebehu mesiaca - aktivity koordinátorov

• JESENNÉ PRÁZDNINY

• Termíny jesenných školských prázdnin rozhodujúce pre organizáciu školského roka sa určujú v nadväznosti na prípravu a vykonanie celoštátneho testovania obyvateľstva na území Slovenskej republiky v gescii Ministerstva obrany Slovenskej republiky na prítomnosť ochorenia COVID-19 v čase núdzového stavu v súlade s uznesením vlády Slovenskej republiky č. 665 z 18. októbra 2020.

piatok 30. októbra 2020

pondelok 2 novembra 2020

piatok 6. novembra 2020

pondelok 9. novembra 2020.

• Zber žaluďov a gaštanov

• V čase, keď zem prikryje vysoká snehová perina, je prikrmovanie lesnej zveri veľmi dôležité. Práve preto sme v mesiaci október zorganizovali zber žaluďov a gaštanov, ktoré sme následne odovzdali Vojenským lesom a majetkom v Kamenici nad Cirochou a Poľovníckemu združeniu Vihorlat. Aj toto je dôkaz, že myslíme a konáme v súlade s environmentálnym zameraním našej Zelenej školy.

Najlepší zberači boli: Dominik Pirč (44 kg), Tomáš Šafín (44 kg), Hubert Gavula (31 kg), Laura Čižmárová (31 kg), Sabína Šeptáková (20 kg), súrodenci Topoľanovci (19 kg).

Ďakujeme všetkým, ktorí sa tiež zúčastnili na zbere.

• Zdravý životný štýl

• Jednou z najdôležitejších vecí k dobrému, zdravému, dlhému životu je zdravá výživa, na ktorú sa často zabúda. Svetový deň výživy upozorňuje na potrebu zdravého stravovania a nabáda nás k zdravému životnému štýlu. Mnohí z nás robia chyby ako deti, tak aj dospelí. Týmito aktivitami sme sa snažili poukázať na možnosti zdravej stravy. Žiaci z našej školy si pripravili ukážky toho, čo má obsahovať zdravý tanier. Všetci ukázali, že zdravá výživa im nie je ľahostajná. Samozrejmosťou bolo, aby si každý žiak doniesol ovocie, ktoré mu najviac chutí. Pre žiakov boli pripravené aj pracovné listy o zdravých potravinách, ktoré s nadšením vypracovali. Žiakov zabavil aj kvíz o tom, čo by mali a nemali jesť. Ukončením akcie bola prezentácia na tému "Zdravý životný štýl". Október - mesiac zdravej výživy nám chce zdôrazniť a pripomenúť, že život človeka je cenný a nenahraditeľný, preto by sme si ho mali vážiť a starať sa o neho.

• Deň bez áut

• 22. septembra pri príležitosti Dňa bez áut prebiehali na našej škole rôzne aktivity, do ktorých sa zapojili žiaci prvého aj druhého stupňa. Okrem dopravného kvízu, besedy o doprave a jej vplyve na životné prostredie, deti  zaujala aj  úloha, v ktorej ukázali svoju originalitu a nápaditosť, keď mali vymyslieť a nakresliť netradičný dopravný prostriedok.

• Celoslovenský úspech našej žiačky

• Žiačka našej školy Nelka Cupriková získala 3. miesto v III. kategórii projektu "Východní svätí pre súčasnosť na tému 350 rokov od slzenia ikony Presvätej Bohorodičky v Klokočove". Svoje 3. miesto obhajila aj v celoslovenskom metropolitnom kole. Z úspechu sa veľmi tešíme a blahoželáme.

• Čo nás čaká v mesiaci október?

• 15.10.2020 - Matematická detektívka

v priebehu mesiaca: aktivity koordinátorov

v priebehu mesiaca: Imatrikulácia prvákov "Usilovní smajlíci"

v priebehu mesiaca: Aktivity žiackej rady - Deň úcty k starším

• Škola na kolesách

• Do európskeho týždňa športu sa už tradične s radosťou zapojili aj žiaci našej školy. Krásny slnečný deň strávili "na kolesách" a zmerali si svoje sily v jazde zručnosti. Radosť z aktívneho pohybu bolo vidieť na ich žiarivých očkách a vysmiatych tvárach. Tešíme sa opäť o rok!

• Čo nás čaká v mesiaci september?

• 2.9.2020 - Slávnostné otvorenie školského roka

4.9.2020 - Otvorenie školského roka v gréckokatolíckom chráme

10.9.2020 - Deň na kolesách - Európsky týždeň športu

do 18.9.2020 - Stretnutie žiackej rady