• Letné prázdniny!

• Milí žiaci, prajeme vám príjemné prežitie letných prázdnin a tešíme sa na vás v školskom roku 2024/2025.

Letné prázdniny - 1. júl 2024 – 30. august 2024

Nástup do školy po prázdninách - 2. september 2024 (pondelok) o 8:00 hod.

• Športová olympiáda žiakov ZŠ SŠÚ

• Spoločný školský úrad ZŠ s MŠ F. J. Fugu Vinné organizoval XVI. ročník športovej olympiády žiakov základných škôl SŠU. Úspešne nás reprezentovali žiaci I.stupňa Hubert Gavula a Laura Čižmárová a žiaci II. stupňa Sebastián Ihnát a Liana Frigová.  V celkovom poradí družstiev sa umiestnili na 1. mieste.

Ďakujeme za skvelé športové výkony.

• BOTANIKIÁDA 2024

• Aj biológia môže byť zábavná! Presvedčili sa o tom žiačky 5.ročníka Kristína Baranová a Paula Kohútová , ktoré sa dňa 29.5.2024 zúčastnili regionálneho kola Botanikiády v Botanickej záhrade na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Tento projekt s podtitulom " Viem čo zjem ', priniesol žiačkam prostredníctvom súťažných disciplín nielen nové vedomosti z rastlinnej ríše, ale aj zručnosti z presádzania rastlín a pobytu v skleníkoch s exotickými druhmi rastlín.Dokonca sa nám podarilo pozrieť

si aj výstavu exotických motýľov. Sme veľmi radi, že sa takýmto hravým spôsobom môžeme zoznámiť s prírodou, ktorej sme súčasťou.

• Slávik Slovenska 2024 - okresné kolo

• V silnej konkurencii našu školu tohto roku reprezentovali žiačky Štefánia Mandelová (2.A) a Laura Čižmárová (4.A), ktorá sa vo svojej kategórii umiestnila na krásnom 2. mieste. Ďakujeme za reprezentáciu a srdečne blahoželáme.

• Lesná pedagogika

• V spolupráci s pracovníkmi Vojenských lesov v Kamenici nad Cirochou sme uskutočnili edukačné hry a zážitkové učenie zamerané na lesnú pedagogiku. Týmito aktivitami sme rozvíjali u detí pozitívny vzťah k lesu, k rastlinstvu a živočíšstvu, celkovo k prírode a jej ochrane. Patrí im veľké poďakovanie.

• Škola v prírode - Demänová

• Kde najlepšie na vlastných skúsenostiach získame množstvo poznatkov a zážitkov? No predsa v prírode. Preto aj druhý májový týždeň sa žiaci I. stupňa zúčastnili Školy v prírode v Demänovej. Načerpali novú energiu, zabavili sa a prežili veľa nových zážitkov. Zaručene čistým horským vzduchom, nádhernou prírodou spoznávali okolie Demänovej. Nechali sa vtiahnuť do sveta ilúzii, absolvovali prieskum Demänovskej jaskyne slobody, navštívili Čutkovskú dolinu a Obrovo, spoznali krásy mesta Liptovský Mikuláš, využili možnosť objaviť krásy Liptova. Naši tretiaci a štvrtáci absolvovali plavecký výcvik a tak sa z nich stali "šikovní plavci." Už teraz sa tešíme na najbližšiu školu v prírode.

• EXKURZIA DO CHVÚ SENIANSKE RYBNÍKY

• 10.5.2024 sa žiaci 5. až 9. ročníka zúčastnili exkurzie v chránenom vtáčom území Senianske rybníky, ktoré je jednou z najvýznamnejších ornitologických lokalít v strednej Európe. Ornitológovia tu zaznamenali 295 vtáčích druhov. Z pozorovacej veže na lúke Ostrovik sme videli rôzne druhy vtákov, medzi ktorými boli okrem čajok, kačíc, labutí , orliakov morských aj beluše veľké a žeriavy popolavé. Práve Senianske rybníky a okolité mokrade sú pre žeriava popolavého jednou z jeho najdôležitejších migračných zastávok.

• Hviezdoslavov Kubín - krajské kolo

• 30.4.2024 sa konalo v Michalovciach krajské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, kde nás reprezentovala žiačka 4.ročníka Laura Čižmárová, ktorá sa umiestnila na krásnom 2. mieste. Srdečne blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

• Deň Zeme - Eko spoločenské hry

• Pri príležitosti dňa Zeme sme ako Zelená škola prijali výzvu premeniť nepotrebný odpad na niečo zaujímavé a vyrobiť nejakú spoločenskú hru , ktorá bude slúžiť všetkým na zábavu, rozvoj motorických zručnosti , sústredenia, logického myslenia a spolupráce. Spoločnou úlohou bolo okrem iného, aj motivovať našich žiakov k správnemu nakladaniu s odpadom a inšpirovať druhých, ako sa dá kreatívne odpad využiť a dať mu tak druhú šancu.

• NA KOHO MYSLÍŠ, KEĎ SI PRIPÍNÁŠ NARCIS?

Liga proti rakovine pomáha na Slovensku onkologickým pacientom a ich blízkym už dlhé roky. Aj naša škola sa do tohto projektu zapája každý rok a naši šikovní žiaci vyzbierali spoločnú sumu-1477 € z obcí-Jovsa, Kusín, Poruba pod Vihorlatom, Remetské Hámre, Vyšná Rybnica a Vyšné Remety.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa aktívne zapojili a prispeli na dobrú vec.

• Čo nás v mesiaci máj?

• Pracovná porada na mesiac máj - 2.5.2024
            • Škola v prírode - Demänovská dolina - 6.-10.5.2024
            • Deň matiek - pozdrav pre mamku
            • Prijímacie skúšky - vyhodnotenie a umiestnenie - do konca mesiaca
            • Slávik Slovenská - okresné kolo - 13.5.2024
            • Senné rybníky a TS Michalovce - 10.5.2024
            • Aktivity koordinátorov OĽP, VMR, ENV, PP - v priebehu mesiaca
          • ROK NA NAŠIM VALAĽE...

• Slávnostná akadémia ako prejav úcty a vďaky za tradície našich predkov. Ďakujeme našim šikovným a nadaným žiakom i všetkým hosťom, ktorí si našli čas a prišli ich svojim potleskom odmeniť.